ספרד זכתה באליפות אירופה! ישראל סיימה במקום השביעי.

11/7/22

אליפות אירופה בכדורמים לנשים עד גיל 19 הגיעה הערב (שני) לסיומה בבריכה הלאומית שבמכון וינגייט. בגמר, גברה נבחרת ספרד על נבחרת הונגריה בתוצאה 9-10 וזכתה בתואר אלופת אירופה לאחר משחק צמוד ומותח. במצב של 9-9 הונגריה קיבלה כדור אחרון אך לא הצליחה להבקיע ונתנה את האות לספרדיות לחגוג. במשחק הגמר שפט השופט הישראלי הבינלאומי מתן שוורץ. במקום השלישי זכתה נבחרת יוון לאחר שגברה 9-10 על נבחרת הולנד. בנבחרת היוונית משחקת לידיה מברוטאס, בתו של מאמן נבחרת ישראל דימיטריס מברוטאס. ישראל סיימה את הטורניר במקום השביעי כאשר ניצחה 6-14 את נבחרת קרואטיה.

שלוש דקות מהפתיחה תהל לוי העלתה את ישראל ראשונה על הלוח. דינה נמקשטנסקי עם שער והקפטנית נועה ססובר עם צמד העלו את ישראל ליתרון של ארבעה שערים. הקרואטיות כבשו שער מצמק וחמש שניות לסיום הרבע הראשון פנדל מדויק של עלמא יעקבי העלה את הנבחרת ליתרון 1-5. עם פתיחת הרבע השני כבשה נוגה לוינשטיין שער נוסף עבור ישראל ושתי דקות לסיום המחצית החזירו הקרואטיות בשער משלהן. שער נוסף של לוינשטיין הוריד את ישראל למחצית ביתרון 2-7.

המחצית השנייה המשיכה להיות בשליטה ישראלית ונפתחה עם צמד מהיר של דינה נמקשטנסקי. דר מנקרמן הוסיפה שלושער משלה, כאשר שער קרואטי הצליח רק לצמק ובסיום הרבע השלישי 4-12 כחול לבן. ברבע האחרון שערים של נועה ססובר ונוגה לוינשטיין אל מול שני שערים של היריבה, קבעו את תוצאת המשחק, 6-14 לישראל.

הקפטנית נועה ססובר סיכמה את המשחק ואת הטורניר: "אנחנו יודעות שיכולנו להגיע גבוה יותר אבל הניצחון היום זה סיום מתוק לטורניר. מה שנשאר זה לעבוד קשה ולהמשיך הלאה לעבר הטורנירים הבאים". עלמא יעקבי הוסיפה: "רצינו יותר ונקווה שבטורנירים הבאים נצליח להביא את הכל", לקראת קמפיין אליפות אירופה לבוגרות אמרה: "אנחנו מאוד מתרגשות לקראת זה והולכות להתאמן קשה ולתת בראש". אליפות אירופה לבוגרים ולבוגרות תפתח בסוף חודש אוגוסט בעיר ספליט שבקרואטיה, כאשר לראשונה בהיסטוריה ישראל העפילה לטורניר גם עם נבחרת הנשים וגם עם נבחרת הגברים.

כבשו לישראל: דינה נמקשטנסקי (3), נועה ססובר (3), נוגה לוינשטיין (3), דר מנקרמן (3), תהל לוי, עלמא יעקבי.

בסיום משחק הגמר הופיעה להקת "שלוה" ומיד לאחר מכן נערך טקס חלוקת המדליות.

חדשות נוספות

בודק...